15 лютого за юліанським (2 лютого за григоріанським) календарем Церква відзначає свято Стрітення. Стрітення Господнє є одним з найбільших 12 свят у літургійному році.

 

В основі цього свята лежить подія, яку записав євангеліст Лука в своєму Євангелії (Лк.2:22-39). Згідно з приписом старозавітнього закону (Лев.12:2-8) родина, в якій народилась дитина мала принести Богові жертву відкуплення. На 40-ий день від народження Ісуса Йосиф і Діва Марія йдуть до Єрусалимського Храму, щоби присвятити свого Первістка Богові (Вих 13:1-2) і принести жертву, як знак подяки і визнання найвищої Божої влади над собою. В час, коли Пресвята Родина вносить маленького Ісуса в Храм відбувається передбачена Богом зустріч праведного старця Симеона з дитятком Ісусом. Все своє життя цей праведний та побожний чоловік, відомий Святим Духом, чекав на цю зустріч. Бог завжди є вірним і в цій зустрічі сповнює свою обітницю. Праведний Симеон (євр. «Господь почув») бере на руки Ісуса і сповнений Святого Духа бачить в цій дитині Спасіння, Надію, Радість і Світло, яке Бог приготував не тільки для Ізраїля, але і для цілого світу.

 

На Вечірній всі вірні моляться: «Кому небесні слуги моляться з тремтінням, того сьогодні на землі взяв тілесно на руки Симеон і проповідував, що Бог з’єднався з людьми. Побачивши в людині небесного Бога і прощаючись з усім туземним, радісно закликав: «Ти, Господи, появив світло невечірнє тим, що були в темряві,-слава Тобі!»

 

Це свято є важливим для кожного християнина. В житті кожної людини, яка блукає в темряві цього світу приходить Світло в особі Спасителя людства. Той, хто приймає Світло в своє життя, вже ніколи не буде блукати в темряві, бо Ісус є Світлом для світу. Пречиста Діва Марія зі своїх рук передає кожному з нас Свого Сина, передає Спасіння, Світло Божого Слова і Божого Закону. Не біймося зустрітися з живим Ісусом, прийняти Його з рук Пречистої Діви Марії, як праведний Симеон і пророчиця Анна і освятити свій життєвий шлях Світлом Божої присутності і любові. Дозволимо собі отримати щастя в близькості з Богом і Ісусові освітлювати наше життя, довести нас до Спасіння і сповнити Божий задум відносно людства.

 

Свято Стрітення Господнього також у 1997 році Папою Іваном Павлом ІІ було проголошено днем, присвяченим богопосвяченим особам. Подякуємо Богові за людей, яких Господь особливим способом покликав до служіння Йому. Подякуємо нашим священникам, ченцям, черницям, монашим згромадженням за те, що вони прийняли це запрошення, відповіли Богові «так» і пішли за Божим Світлом. Пригадаймо їх у своїх молитвах і просімо Бога за ревні покликання до богопосвяченого життя.

 

 

 

 

 

Автор: Зіта Воробйова

 

04.02.2022 р.Б