Діти це не лише наше майбутнє. Діти – це наше теперішнє. Ми вкладаємо в них всі свої сили, знання та старання заради їх благополуччя, розвитку, культури. Заради їх життя. Ми відповідаємо за них та їх безпеку. Тож сьогодні відзначаємо Міжнародний день захисту дітей і на нашій парафії, пригадуючи собі та нашим дітям цінність їх життя та прав.

 

 

 

Цьогоріч українці відзначають Міжнародний день захисту дітей в умовах війни. Тож сьогодні, як ніколи раніше, надважливо пам’ятати про те, хто і для чого захищає дітей. А також робити усе можливе задля їх безпеки. Саме цим і займається поліція, яка завітала до нас на святкування та розповіла дітям про те, як поводитися в умовах воєнного стану. Хлопці та дівчата уважно слухали правила, відповідали на запитання та гуртом складали тривожну валізку. Тепер дітки добре запам’ятали, що класти туди потрібно лише найнеобхідніші речі, а іграшки можна залишити.

 

 

 

 

В приміщенні стало трішки тіснувато, тож усі пішли на вулицю для забав. Дітвора вчила правила дорожнього руху, паралельно граючись. Як виявилося, навіть найменші знали основі правила поводження на дорозі. І це надзвичайно чудово! Вже за мить територія нашої парафії наповнилася  звуками поліцейських сирен та синьо-червоними кольорами. А все тому, що діти мали змогу посидіти всередині поліцейської машини, подивитися та спробувати як усе працює. Звісно, під пильним наглядом правоохоронців.

 

 

 

 

Прощаючись із дітьми, поліцейські подарували їм книжку про правила дорожнього руху “1000 і 1 поворот” та пригостили смаколиками: цукерками, печивом та полуницею. Задоволені діти щиро дякували гостям та відпустили їх далі працювати.

 

 

 

 

Хоч спека, хоч холод не стане на заваді до розваг. Тож наступною станцією був дарц з повітряними кульками. Хтось влучав одразу і з радісними криками стрибав довкола, а хто не луснув кульку з першого разу – наполегливо пробував ще. В результаті кожен хоч по одній кульці, але збив та залишився щасливим.

 

 

 

 

Вже в обід, коли на сонці справжня спека, діти заховалися в альтанці. Просто так не сидів ніхто. Кожен охочий обрав розмальовку до душі та наповнив білий аркуш яскравими барвами. Згодом, всі розмальовані квіти будуть прикрашати величезний малюнок на столі в альтанці.

 

 

 

 

Ще на початку нашого заходу присвяченому дню захисту дітей маленькі наші друзі робили ангелів-охоронців. Адже вони є з нами кожен день, кожну годину та хвилину нашого життя. На зворотній стороні ангелика є молитва, яку дітки під час зайняття вивчили і в будь-який момент можуть її повторити. Такий ж оберіг діти зробили і для наших захисників та написали їм побажання. Найближчим часом подарунки від дітей поїдуть на передову до наших мужніх воїнів.

 

 

 

 

Також ви можете переглянути коротеньке відео про те, як пройшло наше святкування:

 

 

 

 

* На жаль, від початку повномасштабної збройної агресії російської федерації в Україні, за даними ювенальних прокурорів, постраждало щонайменше 689 дітей, зокрема загинули 243 дитини, ще 446 були поранені.

 

Історія. Щороку 1 червня відзначається день захисту дітей, який заснували ще у 1949 році. Згідно з Указом Президента в Україні цей день відзначається від 1998 року. В різні роки приймалися декларації прав дитини. Однак всі вони мали рекомендаційний та декларативний  характер, а задля реального захисту та забезпечення прав дитини необхідні були чітко визначені закони та договори. Тож 20 листопада 1989 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію про права дитини. Саме ця Конвенція є частиною законодавства країн, зокрема і України.

 

 

 

 

 

 

01.06.2022 р.Б.