Наша спільнота шанує та береже українські традиції, передаючи їх з покоління в покоління. Тож з 22 жовтня 2021 року на парафії «Матері Божої Неустанної Помочі» розпочався курс традиційної української вишивки.

 

 

Перша частина курсу присвячена вишивці рушників, які мають чималу кількість видів. Найпоширеніші це побутові (хатні, кілкові, на жердки, завіси, божники) та обрядові (весільні, поминальні, обрічні). У вишивці рушників часто-густо зустрічаються геометричні та рослинні орнаменти. Саме такі візерунки й почали вивчати учасники курсу, вишиваючи кількаярусні композиції на хлібних рушниках для Великоднього кошика. Дізнаються й не лише про орнаменти, а й про види швів та техніки вишивки. Серед вже знайомих учасникам є рахівні двобічні шви, техніки заволікання, лиштва, низинка, качалочки, штапівка та інші. До речі, 20 січня 2022 року відбулося 11 зайняття на якому учасники ділилися своїми завершеними вишитими рушниками.

 

 

 

 

Ціль курсу «не тільки навчитися файно вишивати, а ще зберегти і популяризувати народні традиції у вишитих рушниках і сорочках». Долучитися до спільних уроків, які відбуваються на нашій парафії можуть як дорослі, так і діти щочетверга о 17:00.

 

Викладає курс доннечанка Лариса Бровко. У інтерв’ю зізнається, що часто помічала, як до храму на свята люди приходять у куплених вишиванках. Тож їй захотілося навчити людей, що це можна зробити власноруч. Тоді річ матиме значно більшу цінність і тішитиме свого власника.

 

 

Попрактикувавшись у вишивці рушників, учасники та учасниці перейдуть до другої частини курсу – вишивки сорочок. Однак це буде трішки пізніше. Тож слідкуйте за нашими новинами (а також у Facebook) та приєднуйтеся до курсу «Українська традиційна вишивка».

 

 

 

 

26.01.2022 р.Б.