На другий день VII Всецерковної прощі монашества, 23 лютого о 10:00 у нашому храмі відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Степан Меньок. Співслужили також й владика Михайло Бубній та ієромонахи різних згромаджень УГКЦ.

 

 

 

«Монахи – це передові загони армії Ісуса Христа. І нам треба це розуміти. Богопосвячені особи трьома обітами прибивають себе до хреста. Це – вбогість, чистота і послух, – зазначив у проповіді владика Степан та продовжив. – Особистість кожної людини проявляється в її виборі, вчинках, силі волі, а потреба слухати когось є в цьому своєрідною перешкодою. Навіть більше, зректися себе дуже важко, бо кожен має якусь владу над собою. Потрібно ламати себе, щоб йти за волею Божою. Ми мусимо бути певні того, що в послуху завжди діє Дух Святий. Навіть коли нам здається, що нас просять зробити якусь дурницю, Бог може це так  повернути, щоб це вийшло на добро, якщо ми відкриті на Його волю».

 

 

«Важливо також ставити собі мету стати святим. Саме бажання – вже перший крок до святості. Якщо ти кажеш, що чогось хочеш, то відкриваєш дорогу для Божої допомоги», – додав архиєрей.

 

 

Екзарх Донецький побажав, щоб Господь через дію Святого Духа скріплював усіх богопосвячених осіб у розумінні того, що вони є передовою гвардією армії Ісуса Христа. Після Літургії відбулася також й презентація книги з нагоди Всецерковної прощі монашества у 2022 році.

 

 

 

 

«Для нашої парафії це велика шана, велика честь і радість. Сьогодні стільки тих передових загонів приїхало до нас. Дуже Вам дякуємо, що ми мали нагоду бути спільно з вами на Божественній Літургії. Знаєте, така велика радість і благодать є сьогодні в нашому храмі. Ми раді вас прийняти», – висловив слова вдячності о. Роман Вовк, настоятель храму.

 

Запис Божественної Літургії можна переглянути за посиланням.

 

 

Нагадаємо:

Паломництво розпочалося 22 лютого Архиєрейською Божественною Літергією, яку очолив владика Степан Меньок у храмі Святого Володимира Великого. «Сьогодні ж можемо сказати: радуйся, земле запорізька, що приймаєш стільки богопосвячених осіб, які своєю силою молитви можуть знищити стріли лукавого і захистити нас щитом безпеки. Вітаємо вас, хоробрі духовні воїни, які не побоялися і приїхали. Спільна молитва збагатить усіх нас», – зазначив у проповіді владика Степан.

 

 

З нагоди проведення прощі, а також 20-річчя заснування Патріаршої комісії у справах монашества Глава УГКЦ Блаженніший Святослав нагородив патріаршою грамотою владику Михайла Бубнія, о. Романа Лагіша, с. Дію Стасюк та с. Наталію Мельник. Опісля цього монахи та монахині, молячись, пройшли урочистою ходою вулицями Запоріжжя до римо-католицького санктурію Бога Отця Милосердного. Зустрів їх вітальним словом єпископ Запорізько-Харківської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Ян Собіло.

 

 

«Це дійсно історична подія. Ваша молитва в Запоріжжі, на землі, де довший час не визнавали присутності Католицької Церкви, є особливою. Кожен ваш крок тут є перемогою над войовничим атеїзмом, який панував тут багато років. Сили темряви протестують проти миру в Україні та Європі. Дай, Боже, щоб наша молитва дарувала прозріння великим цього світу», – сказав владика Ян.

 

 

 

Того дня відбулася й конференція на тему соціального служіння. Доповідачем був о. Андрій Нагірняк, заступник голови Відділу соціального служіння УГКЦ. У прощі участь взяли понад 120 богопосвячених осіб з різних куточків України.

 

 

Інформаційна довідка:

 

Така проща традиційно проводиться в УГКЦ з нагоди Дня богопосвячених осіб. Організатор прощі – Патріарша комісія у справах монашества. Тема цьогорічної прощі: ««Хто своє життя зберігає, той його погубить» (Мт. 10, 39). У служінні ближньому з любові людина «віднаходить своє життя».

 

 

 

 

Джерело: news.ugcc.ua

Фото: Олександр Савранський

 

 

23.02.2022 р. Б.