19 жовтня 2022 року на парафії відбулося останнє заняття першої частини курсу «Українська традиційна вишивка», яка присвячена створенню рушників. А сьогодні, 23 жовтня, зробили виставку досягнень учасників курсу.
Протягом року наші парафіяни та всі охочі вивчали шви та техніки вишивки, різноманітні орнаменти: починаючи від геометричних і завершуючи рослинними. Як результат, кожен вишив власний хлібний рушник з кількаярусною композицією. Тож сьогодні, 23 жовтня 2022 року, учасники курсу разом із керівницею Ларисою Бровко з радістю поділилися досягненнями на невеличкій виставці вишитих рушників та орнаментів. Дійство відбулося в катехитичному центрі після недільної Літургії. Наші парафіяни із захватом розглядали рушники, а учасники курсу ділилися враженнями:
«Загалом, мені легко вишивалося під терплячим наставництвом пані Лариси,
але бувало таке, що й не все одразу вдавалося. Проте розчарування від цього нема,
бо у такий спосіб я визначила для себе пріоритетні техніки.
Організація таких курсів – це чудова ідея, адже на наших південних і східних
теренах мало хто знає, що українська вишивка – то зовсім не “хрестиком”.
Сердечно дякую парафії Матері Божої Неустанної Помочі та пані Ларисі Бровко
за можливість навчитися вишивати справжні українські рушники. Гадаю, я
пізніше теж когось навчу», – каже Світлана Журавльова, учасниця курсу.
Лариса Бровко, керівниця та викладачка курсу, підтвердила, що поставлених цілей вдалося досягти і при цьому отримати неймовірне задоволення.
«Велике задоволення ділитися своїми знаннями, особливо коли відчуваєш зацікавлення, і як результат – нові рушники відшиті з любов’ю. Ціллю курсу було популяризувати Українську традиційну вишивку, для початку на прикладі рушників. Поставлених цілей ми досягли, і як підтвердження цього – є відшиті рушники», – ділиться враженнями керівниця курсу Лариса.
Як повідомлялося раніше, курс «Українська традиційна вишивка» при парафії Матері Божої Неустанної Помочі у м. Запоріжжя стартував 22 жовтня 2021 року. Перша частина була присвячена вишивці рушників, а друга частина буде присвячена традиційним сорочкам. Ціль курсу не лише навчитися гарно вишивати, але й зберегти і популяризувати українські традиції.
23.10.2022 р.Б.